O JAJECZKACH YONI 0
O JAJECZKACH YONI

Co oznacza słowo YONI?

Słowo Yoni pochodzi z Sanskrytu i oznacza moc stwórczą oraz żeńskie narządy płciowe, które nie posiadają innej wspólnej nazwy opisującej ich całokształt.
To proste słowo kryje w sobie wielką moc, określa jednocześnie fizyczny i duchowy wymiar kobiecości.
Symbol Yoni był czczony od czasów starożytnych jako święta przestrzeń, miejsce, które jest początkiem wszystkiego co istnieje i nieustannie powstaje.

To duchowa metafora kobiecej energii, która jest źródłem wszechświata.

Yoni jest jednocześnie magiczna i erotyczna, to miejsce mądrości, kreacji i głębokiego uzdrowienia.

Czym są Jajeczka YONI?

Jajeczko Yoni jest wypolerowanym, naturalnym kryształem w kształcie jajka, którego przeznaczeniem jest noszenie wewnątrz pochwy, aby utrzymać kobiece narządy w zdrowiu.

Jajeczka Yoni są jednym z najpotężniejszych narzędzi budzenia potencjału seksualnego kobiety.

Praktyka z kryształowymi jajeczkami jest starożytną praktyką taoistyczną, stosowaną przez kobiety od wieków, aby połączyć się z ich boską kobiecością.

Codzienna praktyka z jajeczkiem pomaga doświadczyć zwiększonej przyjemności seksualnej, zwiększonego nawilżenia pochwy, wzmocnienia mięśni dla miednicy (mięśni Kegla), łagodzenia objawów PMS a także pomaga powrócić do zdrowia po porodzie czy zwiększyć płodność.⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Jaki rozmiar jajeczKa Yoni wybrać?

Jajeczka Yoni występują w 3 różnych rozmiarach.

Wybór odpowiedniego zależy w dużej mierze od tego jak dobrze znasz swoje ciało.

Zazwyczaj zaleca się rozpoczęcie pracy od średniego jajeczka (rozmiar M).

Ma ono odpowiedni rozmiar i wagę aby być odczuwalne i aby praktyka z nimi nie sprawiała trudności. To powoduje, że średni rozmiar jest najczęściej wybieranym.

Najmniejsze jajeczka (rozmiar S) są polecane zaawansowanym użytkowniczkom. Ćwiczenia z najmniejszym jajeczkiem wymagają wprawy i większej siły mięśni, ponieważ wymagają są trudniejsze do utrzymania. Ten rozmiar będzie też odpowiedni jeśli masz swój debiut seksualny masz jeszcze przed sobą.

Duże jajeczka (rozmiar L) są najlepsze dla kobiet po naturalnych porodach, z uwagi na bardziej rozciągnięte mięśnie pochwy. Są większe i łatwiejsze do utrzymania. Wypróbuj je także, jeśli czujesz się bardzo odłączona od swojej Yoni.

Które jajeczko wybrać: z otworem czy bez otworu?

W jajeczku posiadającym otwór możesz przeciągnąć naturalny sznureczek (lub nić dentystyczną bez wosku), który umożliwi łatwe Ci wyjęcie jajeczka. Jajeczko ze sznureczkiem pozwala też na stosowanie trudniejszych praktyk z wykorzystaniem oporu (pociąganie za sznureczek).

Jajeczka z otworem wymaga większej dokładności podczas czyszczenia aby uniknąć gromadzenia się bakterii wewnątrz otworu.

Jajeczka z otworem mogą być z powodzeniem stosowane także bez sznureczka.

Pamiętaj aby wymieniać sznureczek przed każdym użyciem jajeczka.

Jajeczka bez otworu są odpowiednie dla kobiet które są już zaznajomione z tymi praktykami oraz dla kobiet, które ufają swojemu ciału i potrafią kontrolować pracę swoich mięśni.

Aby wyjąć jajeczko wystarczy ukucnąć i wypchnąć je używając mięśni miednicy (jak w przypadku rodzenia). Możesz też sięgnąć po nie używając palców.

Najlepiej zawsze wsłuchaj się w siebie i poczuj to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Czy jajeczko Yoni może utknąć lub "zgubić się" we mnie?

Zazwyczaj kobiety wybierają jajeczka z otworem, ponieważ obawiają się, że utkną wewnątrz. Zapewniamy, że nie jest możliwe zgubienie lub utknięcie jajeczka w środku.

Kanał pochwy ma długość ok 7 cm (zmienia się wraz z fazami cyklu) a na jego końcu znajduje się szyjka macicy do której wejście ma zaledwie kilka mm. Jajeczko nie może więc wejść głębiej :)

Jeśli czujesz, że nie możesz wyjąć jajeczka - nie panikuj!

Zdarza się, że podczas pierwszego zetknięcia z jajeczkiem jesteśmy spięte i napinamy mięśnie, co utrudnia wyciągnięcie jajeczka.

Wystarczy wykonać kilka spokojnych oddechów, zrelaksować się i zaufać swojemu ciału.

Jak czyścić jajeczka Yoni?

Czyszczenie jajeczka jest równie proste jak i ważne. Przed jego pierwszym użyciem umyj je w ciepłej, przegotowanej wodzie z dodatkiem naturalnego octu jabłkowego (w proporcji 2:1). Możesz także dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, który ma właściwości bakteriobójcze.

Pozostaw jajeczko w roztworze przez ok 15 minut po czym wyjmij i opłucz w czystej wodzie i osusz ręcznikiem.

Możesz też umyć jajeczko Yoni w ciepłej wodzie używając naturalnego mydła.

Pamiętaj aby czyścić jajeczko przed i po każdym jego użyciu, jest to ważne dla zachowania higieny.

Dodatkowo zalecamy też aby oczyszczać jajeczka energetycznie, tak jak w przypadku wszystkich kryształów.

W tym celu wlej do szklanej miseczki zimną wodę i dodaj sporą ilość soli morskiej (ważna jest naturalna sól, bez dodatków chemicznych). Pozostaw jajeczko w wodzie przez jeden dzień, po wyjęciu opłucz w czystej wodzie i pozostaw do wyschnięcia.

Możesz też okadzać jajeczko dymem naturalnego kadzidła przez 2 minuty lub wystaw na działanie światła księżyca przez całą noc (najlepiej podczas pełni).

Jak używać jajeczko Yoni?

Upewnij się, że jesteś dostatecznie rozluźniona i nawilżona przed włożeniem jajeczka. Używając szerszej końcówki (węższa końcówka jest zawsze skierowana ku dołowi) zataczaj kółeczka przy wejściu do pochwy aż jajeczko samo wślizgnie się do środka.

Możliwości praktyk z jajeczkiem jest wiele, możesz np. wykonywać z nim ćwiczenia mięśni Kegla, tańczyć, praktykować jogę, medytować, iść na spacer, nosić je w sobie podczas dnia lub z nim spać (jajeczko pod poduszką).

Spanie z jajeczkiem Yoni wewnątrz pochwy to indywidualna sprawa każdej kobiety. Nie zalecamy tej praktyki z uwagi na fakt, że sen jest naturalnym stanem relaksacji i rozluźnienia dla organizmu a ciężar i obecność jajeczka podczas snu będzie niepotrzebnie mobilizować mięśnie.

Jak długo nosić jajeczko Yoni w sobie?

Jeśli praktyki z jajeczkiem są dla Ciebie nowe postaraj się nosić jajeczko każdego dnia przez ok 15-20 minut. Po pewnym czasie, kiedy zwiększy się Twoja świadomość ciała i rozwiniesz relację ze swoim jajeczkiem, będziesz mogła wyczuć jak długo możesz je nosić w sobie i np. wydłużyć czas.

Przy określaniu czasu spędzonego z jajeczkiem Yoni wsłuchaj się w to co mówi Twój wewnętrzny głos. Bądź uważna i delikatna wobec siebie, daj sobie tyle czasu potrzebujesz. 

Kiedy nie używać jajeczek?

Kiedy jesteś w ciąży, ponieważ może to powodować zbytnie obciążenie dla mięśni dna miednicy.

Jeśli praktykujesz z jajeczkiem od kilku miesięcy i chciałabyś to robić nadal będąc w ciąży, zasięgnij porady lekarza.

Podczas menstruacji, ponieważ jest to czas fizycznego i emocjonalnego oczyszczania. Dajmy w tym czasie odpocząć mięśniom i naszej macicy i pozwólmy krwi płynąć swobodnie.

Kiedy masz bardzo napięte mięśnie dna miednicy lub cierpisz na pochwicę.

Kiedy cierpisz z powodu bakteryjnej infekcji intymnej.

Jeśli stosujesz wkładkę domaciczną nie używaj jajeczka ze sznureczkiem ponieważ istnieje ryzyko, że sznureczek zostanie zaplątany z nitkami wkładki. W tej sytuacji odpowiednie będzie dla Ciebie jajeczko bez otworu.

Jaki kryształ wybrać?

Wybierz ten, który rezonuje z Tobą najbardziej, ten który podoba Ci się najbardziej.

Każdy kryształ posiada inne właściwości i podobnie jak barwy, kształty i symbole, także każdy kryształ emanuje różną energią.

Na poziomie energetycznym, nieświadomym dla umysłu, łączysz się z kryształem posiadającym właściwości, które są Ci potrzebne.

Na przykład: będziesz odczuwać „przyciąganie” do Kwarcu Różowego, jeśli masz problemy sercowe lub problemy z akceptacją siebie.

Natomiast jeśli w Twoim życiu panuje chaos, odczuwasz na co dzień dużo stresu i masz przed sobą duże wyzwania, będzie Cię „przyciągał” Zielony Awenturyn.

Jeśli będziesz odczuwać „przyciąganie” do wielu rodzajów kryształów jednocześnie i nie będziesz mogła się zdecydować, skorzystaj z opisów właściwości kryształów i wybierz najlepszy dla siebie.

Zdaj się na intuicję i wsłuchaj w siebie a na pewno dokonasz właściwego wyboru.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl