JAK DBAĆ O KRYSZTAŁY 0
JAK DBAĆ O KRYSZTAŁY

Kryształy pobierają energię z otoczenia, dlatego tak ważne jest abyś przed jego pierwszym użyciem wykonała fizyczne i energetyczne oczyszczanie.

Zaleca się regularne oczyszczanie kryształów raz w miesiącu.

Poniżej znajdziesz kilka sposobów na oczyszczanie oraz ładowanie kryształów.

Pamiętaj, że kryształy mają delikatną strukturę.

- nie lubią nagłych zmian temperatury; ciepły kryształ umieszczony pod lodowatą wodą może pęknąć, podobnie jak ochłodzony kryształ potraktowany gorącą wodą może pęknąć również;

- zbyt gorąca woda może spowodować, że wygląd kryształy zmieni się w „mętny/mleczny”, co będzie spowodowane mikro pęknięciami wewnątrz;

- kryształy są delikatne i mogą pęknąć przy uderzeniu o umywalkę lub podczas upadku na podłogę, dlatego kiedy myjesz kryształ w umywalce, warto włożyć do niej ręczniczek;

Oczyszczanie energetyczne

- Trzymamy kryształ pod strumieniem bieżącej zimnej wody (np. pół minuty).

(idealnie było by w nurcie rzeki, bo jak wiadomo woda – jako ciekły kryształ - przyciąga energię i zabierając ją dalej wraz z rzeką)

- Okadzanie kryształu dymem z białej szałwii (biała szałwia - oczyszcza; palo santo - harmonizuje) przez minutę, następnie opłukujemy w czystej wodzie.

- Zasypujemy kryształ naturalną solą (morską lub himalajską lub kłodawską itp.) i zostawiamy na noc, następnie wyjmujemy i opłukujemy w czystej wodzie.

- Zanurzamy kryształ w miseczce z letnią wodą, w której rozpuściliśmy kilka łyżek soli (morskiej lub himalajskiej lub kłodawskiej itp.) i zostawiamy na noc, następnie wyjmujemy i opłukujemy w czystej wodzie.

- Dodatkowo przy tych sposobach można zastosować wizualizację: wyobraź sobie, że na kryształ zstępuje strumień białego jasnego światła i otacza go dookoła oczyszczając negatywną energię.

Oczyszczanie fizyczne

- Umieszczamy kryształ w miseczce z letnią wodą razem z naturalnym octem jabłkowym w proporcji 2:1, zostawiamy na ok 15 minut lub dłużej, następnie wyjmujemy i opłukujemy w czystej wodzie.

- Myjemy w letniej wodzie z użyciem naturalnego mydełka, najlepiej bezzapachowego (szare lub z Aleppo lub czyste glicerynowe).

Po każdym użyciu wystarczy umyć kryształ wodą z mydełkiem.

Energetyczne ładowanie

- Zostawiamy kryształ na działanie promieni słonecznych na kilka godzin a najlepiej na cały dzień (działa także w pochmurny dzień, ponieważ nawet wtedy promienie do nas docierają).

- Zakopujemy kryształ w ziemi na cały dzień (nie w doniczce, chodzi o kontakt z naturą), następnie wyjmujemy i opłukujemy w czystej wodzie.

Programowanie kryształu

- Usiądź wygodnie w ciszy, weź kryształ do ręki, możesz zapalić świecę, wprowadzić się w stan medytacji/relaksacji, tak aby Twoje myśli stały się wolne od emocji.

Skieruj uwagę na kryształ i mówiąc półgłosem wyraź intencję, np. „zasilam swoją energią kryształ, który trzymam w dłoniach, zwiększam jego moc i zasilam energią Miłości".

Aby zaprogramować kryształ możesz równie dobrze użyć własnego śpiewu, wizualizacji lub kąpieli w dźwiękach kryształowych mis.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl