Kubeczek MOONCUP rozmiar A

316.jpg
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: urlop
Cena: 66,00 zł 124,99 zł 66.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Kubeczek menstruacyjny - wspaniała alternatywa dla tamponów i podpasek.


Dlaczego warto wybrać kubeczek menstruacyjny Mooncup?

Mooncup jest bezpieczniejszy niż zwykłe tampony, dlatego że nie zawiera dioksyn, chemikaliów, farb, pestycydów ani plastiku. Nie zawiera także szkodliwych dla zdrowia kobiety wybielaczy. Mooncup jest produktem wegańskim.

Ponadto kubeczek menstruacyjny Mooncup w przeciwieństwie do tamponów nie zostawia na ściankach pochwy włókien. Kubeczek menstruacyjny jest łatwy w użyciu.


Z czego zrobiony jest kubeczek menstruacyjny Mooncup?

Mooncup wykonano z hipoalergicznego silikonu medycznego, dlatego właśnie jest bezpieczny w użyciu nawet dla bardzo wrażliwych kobiet, które są skłonne do alergii.

Kubeczek menstruacyjny jest szczelny, dzięki temu możesz chodzić z nim na basen.

Zakup zwróci się Ci już po roku używania. Kubeczka możesz używać przez 5 lat.


Sposób użycia kubeczka menstruacyjnego:

Mooncup ma większą pojemność niż tampony. Dzięki temu możesz opróżniać go rzadziej, co 4-8 godzin. Kiedy opróżnisz kubeczek, opłucz go wodą. Jeśli korzystasz z publicznej toalety, możesz użyć buteleczki z wodą lub przetrzeć kubeczek menstruacyjny papierem lub chusteczką.

Aby zdezynfekować Mooncup gotuj go przez 5-7 minut. 


Jak założyć kubeczek menstruacyjny?

Bardzo ważne jest, aby przed założeniem kubeczka menstruacyjnego rozluźnić mięśnie. Jeśli mięśnie są napięte, poprawne umieszczenie miseczki menstruacyjnej staje się trudne.

Zanim włożysz Mooncup do pochwy, zegnij go w jeden z poniższych sposobów:

Jak złożyć kubeczek menstruacyjny Mooncup

Zakładanie kubeczka menstruacyjnego

Kubeczek menstruacyjny zakłada się niżej niż tampon. Z pewnością na początku będziesz musiała poćwiczyć prawidłowe zakładanie kubeczka, ale kiedy już dojdziesz do wprawy umieszczania Mooncup w pochwie, nie będziesz go w ogóle wyczuwała. Zapomnisz, że masz okres.

Ułożenie Mooncup i tamponu w pochwie

Jak wyjmuje się kubeczek menstruacyjny?

Wyjmowanie kubeczka menstruacyjnego jest bardzo proste. Ważne jest rozluźnienie mięśni, które utrzymują kubeczek w pochwie. Przed wyjęciem kubeczka menstruacyjnego koniecznie umyj ręce. Przyjmij wygodną pozycję - możesz np. kucnąć lub siedząc na toalecie rozchylić nogi.

jak_wyjac_kubeczek_menstruacyjny_mooncup

Kiedy znajdziesz już wygodną pozycję,naciśnij delikatnie palcem wskazującym i kciukiem bazę kubeczka. Dzięki temu kubeczek odklei się od ścianki pochwy. Wyjmuj kubeczek "bujając" nim naprzemiennie w prawo i w lewo.


Wymiary:

średnica - 46 mm 

długość - 50 mm

+ 21 mm łodyżka, którą można przyciąć

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl