Magia miesiączki 0
Magia miesiączki

Tajemnicza, magiczna ...i odpychająca.

Krew.

I choć jest esencją życia, jest święta i nie powinna być ani przedmiotem drwin ani obrzydzenia, bez względu na to z jakiej części ciała pochodzi, to właśnie krew miesiączkowa pozostaje tematem budzącym wiele kontrowersji.

Tak długo jak istnieje świat była wykorzystywana przez te, które mają zaszczyt powitać ją każdego miesiąca w swoim łonie.

Monarchinie, znachorki i wiedźmy. Córki, matki i babki. 

Wszystkie one kiedyś znały sekrety swojego łona i potrafiły korzystać z jego dobrodziejstw jakim była krew menstruacyjna.

Krew ta tak jak każda inna bogata jest w cenne składniki mineralne takie jak sód, wapń, fosforan, żelazo i chlorek, kilkanaście rodzajów białek czy popularne... komórki macierzyste.

To właśnie komórki macierzyste, pozyskiwane ze szpiku kostnego, łożyska lub krwi, mają właściwość aby zastąpić każdy inny rodzaj komórek w ciele.

Będąc tak cenne, wykorzystywane są na różne sposoby w medycynie (do leczenia chorób takich jak np. białaczka czy rak) i kosmetyce (obecne w kremach i balsamach, gdzie odpowiedzialne są za regeneracje naskórka i leczenie).

Podczas gdy na całym świecie przebudza się Boska Kobiecość, jednocześnie przebudza się pamięć o tym jak cenną rzeczą jest krew menstruacyjna i jak bogate ma zastosowanie.

Odkryj moc własnego łona

Kobiety, dawniej i dziś, wykorzystują krew do przygotowywania miłosnych eliksirów, które podane wybranemu mężczyźnie mają spowodować, że ten ofiaruje im dozgonną miłość.

Z drugiej strony spalenie kawałka materiału splamionego krwią miesiączkowa ma gwarantować, że jego właścicielka odejdzie od mężczyzny, z którym obecnie jest w związku.

Krwi można używać w rytuałach np. żegnających wstyd lub inicjacyjnych lub każdych innych; na różne sposoby np. malując symbole na ciele lub twarzy, wymawiając przy tym afirmacje lub śpiewając.

Pisząc krwią nasze intencje lub dodając zaledwie jej kroplę na kartkę papieru na której te zostały zapisane, możemy wzmocnić ich moc podczas nowiu.

W tym samym celu nakłada się niewielka ilość krwi na czoło, w miejsce trzeciego oka.

Maseczka na twarz, wykonana z krwi miesiączkowej, poprawia wygląd skóry niwelując wypryski i przebarwienia a także lecząc choroby np. atopowe zapalenie skory (z uwagi na zawartość komórek macierzystych).

Pięknym sposobem jest stosowanie krwi jako naturalnej farby, malując obrazy czy mandale (uprzedzam pytanie: są bezzapachowe).

Najpopularniejszym ze znanych mi sposobów jest podlewanie nią roślin (można jej z powodzeniem stosować jako naturalny nawóz, ponieważ zawiera fosfor, potas i azot, które są głównymi składnikami popularnych nawozów do roślin).

Wiem, że niektóre kobiety nie boją się... pić własnej krwi miesiączkowej, samej lub zmieszanej ze smoothiesem...;)

O ile zebranie odpowiedniej ilości krwi (czy to do malowanie czy do rytuału) mogło stanowić wyzwanie dla pań żyjących w dawnych czasach, o tyle teraz nie musimy się tym martwić, mając w zanadrzu silikonowy kubeczek.

Osobiście przyznaję, że od kilku miesięcy pozwalam moim roślinkom odżywić się naturalnym czerwonym nawozem, poza tym serwuję sobie regeneracyjną czerwoną maskę na twarz i wzmacniam moc afirmacji kroplami krwi.

Jednocześnie chciałabym wyjaśnić, że pozwoliłam sobie na wstępie wspomnieć o  pochodzeniu i zastosowaniu komórek macierzystych, na wypadek, gdyby któraś z Was była zniesmaczona faktem, że ktoś używa w jakikolwiek sposób własnej krwi miesiączkowej...jednocześnie nakładając na twarz krem z komórkami macierzystymi pochodzącymi z owej krwi właśnie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl